West Ham- Manchester City

2017.01.06

Író: szelo

Elemzés

A West Ham háromgyőzelmet ért el zsinórban mielőtt kikapott volna a Leicestertől és a Manchester Unitedtől. 4:1re verték a Swanseat, előtte pedig 1:0ra verték a Hull Cityt és a Burnley. Kikaptak 0:1ra a Leicestertől és 0:2re a Unitedtől. A United ellen 10 emberrel fejezték be a mérkőzést, miután Sofiane Feghoulit kiállították. ( a piroslapot később eltörölték). Slaven Bilic csalódott volt a győzelem miatt, de a csapat teljesítményével elégedett volt: "Remekül játszottunk, játékosaim keményen harcoltak, beleadtak mindent.  Tudtuk, ha jó eredményt érünk el, a tabellán is jó helyre kerülhetünk. 10 emberrel egy ilyen csapat ellen nagyon nehéz, de megvoltak az esélyeink. Csalódott vagyok az eredmény miatt, de büszke vagyok a játékosaimra."

Sok sérültjük van, Sakho, Arbeola, Zaza, Mausaku nem játszhat. Sam Byram játéka is kérdéses. Cheikhou Kouyate pedig az Afrika Kupán szerepel.

A Manchester City jó formában futballozva 12 pontot gyüjtött az elmúlt 5 mérkőzésen, többek között nyertek az Arsenal elleni derbin, a sorozatuk a Liverpool ellen szakadt meg  az Anfield Roadon. Ezután ugyan megverték a Burnleyt, Guardiola nem volt maradéktalanul elégedett. Fernandinho az első félidőben piroslapot kapott, egy pároslábas becsúszásért, ez a harmadik piroslapja a Citynek hat meccsen. A brazilt 4 meccsre kaszálták el, február elejéig nem játszhat. Guardiola 30 meccse alatt 7 piroslapot gyüjtöttek be, ez nem teljesen egészséges.
Sérülések sora is hátráltatja őket, Gündogan, Kompany, Delph és Sane nem egészségesek.

Kemény meccsre számíthatunk, de a City az esélyesebb. Mindkét oldalon fáradtak a játékosok, nem volt pihenés karácsonykor. A City komolyabb erőt képvisel, a West Ham játékosai pedig most nem bírnak nagy önbizalommal, és Payet nincs most jó formában, talán pihenni fog.